blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Nasze najciekawsze workflows do programu Alfred

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Wstęp

Dzisiejszy wpis będzie nieco odbiegał od tematyki WordPress i HTML, będzie natomiast na pewno pomocna dla wielu z nas. Dzisiaj przedstawiamy wam sześć workflow napisanych przez nas, które pomagają nam w codziennej pracy w systemie osx/macOS dzięki świetnej aplikacji jaką jest Alfred.

Strona Alfred

Alfred jest tak naprawdę aplikacją, która posiada szerokie możliwości uruchamiania innych aplikacji, własnych workflow, sterowanie schowkiem i powiadomieniami oraz niektórymi aplikacjami oraz wiele, wiele więcej. Pisania byłoby naprawdę sporo więc najlepiej samemu sprawdzić sobie podstawowe funkcje na stronie producenta. Polecam też zapoznać się z opisem i workflows opisywanymi w iMagazine.

Alfred na iMagazine

Nasze workflows

Wysuń wszystko

Jest bardzo proste workflow, które pozwala nam wysunąć wszystkie urządzenia jak zewnętrzne dyski i pendrive itp. Wystarczy w oknie Alfred wpisać polecenie "eje " i Enter. Kiedy system odłączy napędy dostaniemy odpowiednie powiadomienie.

Pobierz Wysuń Wszystko


Utwórz krótki URL

Kolejny prosty workflow pozwalający na utworzenie krótkich linków do umieszczenia na stronie ww czy social media. Wystarczy uruchomić Alfred i wpisać "surl " i wkleić długi link. Zostaniemy poproszeni o wybranie opcji z którego serwisu chcemy skorzystać. Do wyboru mamy serwisy goo.gl oraz bit.ly.

Pobierz Short URL


Uruchom URL w Safari, Chrome, Opera oraz Firefox

Jest bardzo prosty workflow, które pozwala nam uruchomić url w 4 popularnych przeglądarkach. Wpisujemy w oknie Alfred  "test " + url.

Pobierz Test Strony


Speedtest

Ten workflow robi nam speedtest naszego łącza internetowego i rezultat wyświetla jako powiadomienie i dodatkowo kopiuje wynik do schowka. Proste i przydatne. Uruchamiamy go poleceniem "speedtest ".

pobierz Speedtest


Sprawdź swoje IP

Sprawdza i wyświetla oraz kopiuje do schowka twoje IP w sieci wewnętrznej LAN oraz zewnętrznej. Bardzo proste i przydatne narzędzie. Uruchamiamy je poleceniem "mip " w oknie Alfreda.

Pobierz Moje IP


Generator haseł

Jest to najlepszy workflow, którego dziennie używami wiele razy do generowania haseł do baz danych, kont pocztowych, wordpressa i wielu innych rzeczy. Workflow po wywołaniu komendy "pass " generuje nam hasło 20 znaków (małe i duże litery oraz cyfry) i kopije nam je do schowka. Hasło jest wyświetlane w powiadomieniach.

Pobierz Generator Haseł


Podsumowanie

Jak sami widzicie takie proste workflow mogą nam niejednokrotnie pomóc w pracy i przyspieszyć oraz ułatwić pewne zadania. Dlatego Alfred jest jedną z pierwszych aplikacji, które instalujemy na naszych komputerach MAC. A może wy macie swoje ulubione workflow - podzielcie się z nami w komentarzach.

Komentarze