blog.nayma.pl


Dla miłośników WordPress, WooCommerce, HTML5, CSS3 oraz JS.

Podziel się


Tagi


Jak wybrać dobry hosting dla WordPress?

Jaki hosting dla WordPressa?

To pytanie, które pewnie wiele osób zadaje sobie dość często i na które nie ma dobrej odpowiedzi, bo istnieje wiele usługodawców. Niemniej jednak jest wiele firm, które mogą zrobić nam więcej szkody niż pożytku. Chcielibyśmy przybliżyć nasze doświadczenia i to czym kierowaliśmy się dobierając firmy hostingowe dla naszych klientów. Mamy też nadzieje, że te wskazówki będą pomocne podczas waszego wyboru nowego operatora.

Zaczniemy od podstawowej kwestii: WordPress ma naprawdę niewielkie wymagania odnośnie swojej instalacji, wystarczy mu baza MySQL w wersji 5.0.2 lub nowszej i interpretator języka PHP w wersji 5.2.4 lub nowszej.  Tutaj jednak należy dodać że PHP 5.2, 5.3 i 5.4 przestają już być wspierane i zaleca się PHP 5.6 lub nowsze oraz MySQL 5.6 lub nowsze. Dodamy od siebie że nowe wydania WordPressa w pełni obsługują PHP7, dzięki czemu nasz CMS działa płynniej i szybciej. Wybierając więc nowy hosting warto dowiedzieć się czy usługodawca oferuje wersję 5.6 lub 7.0 interpretera PHP i czy można ją sobie samemu ustawić dla wybranej domeny.

Nasza krótka historia o hostingach.

Z WordPressem mamy styczność od końca roku 2011 i wtedy mieliśmy hosting w firmie linuxpl.com. Było to konto podstawowe W2GB. Nasza firma się rozrastała i z roku na rok wymagania wzrosły, przeszliśmy na konto PRO a następnie na serwer dedykowany.

g2995-3

Łącznie w linuxpl.com spędziliśmy 3 lata, z których w gruncie rzeczy byliśmy zadowoleni. Linuxpl.com posiada panel administracyjny Direct Admin, mamy do dyspozycji łatwy instalator CMSów i aplikacji webowych, support był tam całkiem niezły i reagował dość szybko choć nie zawsze ich odpowiedzi były pomocne 😉 Z firmą pożegnaliśmy się gł. z przyczyn ciągłych problemów technicznych serwera dedykowanego (serwer się wieszał, wysypywała się baza danych z powodu braku RAM, po dokupieniu RAM po tygodniu znowu powtórka z rozrywki, itp).

Oczywiście nie będziemy się tu rozpisywać bo w gruncie rzeczy większość z was wybierze hosting współdzielony a z niego byliśmy bardzo zadowoleni. W dalszym ciągu mamy tam kilku klientów i serwery te cechują się dużą stabilnością choć niejednokrotnie zdarzały się problemy z pocztą, bo adresy IP trafiły na czarną listę choć przez 3 lata zdarzyło się to chyba tylko 2-3 razy. Były tez problemy z Backupami bo jak się okazało nie zawsze były one robione wystarczająco często więc polecamy od razu zainstalowac wtyczkę do robienia backupów na własną rękę. Porównując linuxpl.com do liderów polskiego rynku czyli home.pl oraz nazwa.pl ta firma jest świetną alternatywą. Duże możliwości, dobry support, WordPressy działają jak trzeba. I wszystko to w przystępnej cenie.

zenbox-logo-notagline

Wracając do naszej historii z powodu problemów z serwerem dedykowanym na linuxpl postanowiliśmy zmienić hosting na zenbox.pl - bardzo reklamowany poprzez wielu blogerów i gazet komputerowych hosting w chmurze. Jako że mieliśmy wtedy sporo stron i skrzynek pocztowych wynegocjowaliśmy nawet rabaty. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Administratorzy pomogli z przenosinami, zmodyfikowany lekko panel Direct Admin oraz dobry system backupów z panel do ich przywracania.

W teorii zmiana zapowiadała się na dobry ruch. Łącznie mieliśmy tam koło 80 stron na WordPress oraz 19 kont hostingowych głównie 5k czyli podstawę za 150zł. Przez pół roku, jakie spędziliśmy na tym serwerze problemów było tak dużo, że nie sposób je tutaj wszystkie wymieniać, ale przedstawimy wam niektóre z nich:

logo

Wtedy z pomocą przyszedł mój znajomy który od początku odradzał mi Zenbox.pl i polecił mi firmę atthost.pl (link jest referencyjny).

Na samym początku chcemy dodać, że nie chcemy tutaj wskazywać firmy atthost jako najlepszego i jedynego usługodawce hostingu dla WordPress. Artykuł ten nie jest też artykułem sponsorowanym. Jest jedynie podpowiedzią dla was na podstawie naszych doświadczeń.

W tej chwili my i nasi klienci mamy zarejestrowane ponad 10 domen oraz blisko 20 kont hostingowych. Do atthost.pl przeszliśmy blisko rok temu i jest to czas aby podsumować ten okres. Do niewątpliwie głównych cech firmy należą:

panel-atthost-naymapl

Podsumowanie

Na sam koniec chcemy powiedzieć jedną ważną rzecz: nie zawsze dobrze rozreklamowana firma Was zadowoli i spełni wszystkie oczekiwania w połączeniu z ceną. W większości przypadków dobrze promowane firmy przerzucają koszty reklamy na swoich klientów (co jest chyba logiczną praktyką) i co za tym idzie ceny hostingu mogą być bardzo różne i nieraz mocno zawyżone. Czasami więc lepiej wybrać mniejsza firmę i cieszyć się spokojem za mniejszą kwotę i w miłej atmosferze. Mamy nadzieje, że wybierając nowego operatora prześledzicie internet w poszukiwaniu prawdy o firmach i skorzystacie ze sprawdzonych opinii. Oczywiście wiemy, że każdy ma inne doświadczenia i każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, jednak wierzymy, że warto wypróbować hosting np. linuxpl.com lub atthost.pl.

Poniżej zamieszczamy linki do ciekawych artykułów o podobnej tematyce:

http://kasiaaleszczyk.pl/jaki-hosting-dla-wordpressa-wybrac-praktyczne-wskazowki/

http://wp-info.pl/hosting-atthost-czy-linuxpl/

https://sprawnymarketing.pl/jaki-hosting-pod-wordpressa/

Polecamy również polskie forum z ocenami firm hostingowych:

http://www.webhostingtalk.pl/

UWAGA !! Dla wszystkich czytelników mamy tez rabat 10% na dowolny hosting HYJTS5, który należny wpisać podczas zamawiania hostingu. Wystarczy przejść na stronę atthost.pl i zakładając konto będziecie mieli możliwość wpisania kodu.

Nayma.pl Dariusz Okoń
Dodane przez

Nayma.pl Dariusz Okoń

Komentarze