blog.nayma.pl


Dla miłośników WordPress, WooCommerce, HTML5, CSS3 oraz JS.

Podziel się


Tagi


Wyłączamy automatyczne aktualizacje w WordPress

Wstęp

WordPress od dłuższego czasu (wer. 3.7, październik 2013)  posiada wbudowany system automatycznych aktualizacji w tle. Opcja ta jest domyślnie włączona, więc teoretycznie nie musimy nic dodatkowo ustawiać, jeśli chcemy aby nasz WordPress aktualizował się samoczynnie. Instalując WordPress poprzez instalator aplikacji u naszego usługodawcy hostingu automatyczne aktualizacje również są włączone domyślnie. Czy takie rozwiązanie jest jednak dobre ?? Z praktyki wiemy, że nie zawsze. Możemy mieć z tym problem w szczególności w przypadku, jeśli nasz szablon, którego używamy nie dostaje systematycznych aktualizacji i po aktualizacji samego WordPressa czy też wtyczek (np. WooCommerce) mogą pojawić się spore problemy. Zalecamy więc wyłączenie automatycznych aktualizacji i robienie zawsze backup przed większymi aktualizacjami do nowych wersji wtyczek czy też samego WordPressa.

Dla zainteresowanych wszystkie typy aktualizacji zostały opisane na stronie WordPress Codex, z którą zalecamy się zapoznać.

Wyłączamy automatyczne aktualizacje w WordPress

Aby wyłączyć aktualizacje systemu WordPress (ta opcja wyłącza również aktualizacje wtyczek i motywów) wystarczy w pliku wp-config.php dopisać dodatkową linię:

define ( AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED , true);

Można również ustawić stałą WPAUTOUPDATE_CORE na false w pliku wp-config.php:

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', false);

Czy to wszystko co możemy zrobić ? W zasadzie to wystarczy, ale jeśli chcemy mieć jeszcze większą kontrolę możemy skorzystać z poniższych funkcji.

Aby wyłączyć aktualizacje wtyczek wystarczy w pliku functions.php naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

Aby wyłączyć aktualizacje skórek wystarczy w pliku* functions.php* naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

Aby wyłączyć aktualizacje tłumaczeń wystarczy w pliku functions.php naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_translation', '__return_false' );

To chyba wszystkie podstawowe opcje jakich możemy użyć aby wyłączyć automatyczne aktualizacje w WordPress. Mamy nadzieje, że ta szybka porada może się przydać Wam nie jeden raz.

ps. już na dniach pokażemy wam najlepszy (naszym zdaniem) sposób na robienie backupów przed wykonaniem aktualizacji.

Nayma.pl Dariusz Okoń
Dodane przez

Nayma.pl Dariusz Okoń

Komentarze