blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Wyłączamy automatyczne aktualizacje w WordPress

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Wstęp

WordPress od dłuższego czasu (wer. 3.7, październik 2013)  posiada wbudowany system automatycznych aktualizacji w tle. Opcja ta jest domyślnie włączona, więc teoretycznie nie musimy nic dodatkowo ustawiać, jeśli chcemy aby nasz WordPress aktualizował się samoczynnie. Instalując WordPress poprzez instalator aplikacji u naszego usługodawcy hostingu automatyczne aktualizacje również są włączone domyślnie. Czy takie rozwiązanie jest jednak dobre ?? Z praktyki wiemy, że nie zawsze. Możemy mieć z tym problem w szczególności w przypadku, jeśli nasz szablon, którego używamy nie dostaje systematycznych aktualizacji i po aktualizacji samego WordPressa czy też wtyczek (np. WooCommerce) mogą pojawić się spore problemy. Zalecamy więc wyłączenie automatycznych aktualizacji i robienie zawsze backup przed większymi aktualizacjami do nowych wersji wtyczek czy też samego WordPressa.

Dla zainteresowanych wszystkie typy aktualizacji zostały opisane na stronie WordPress Codex, z którą zalecamy się zapoznać.

Wyłączamy automatyczne aktualizacje w WordPress

Aby wyłączyć aktualizacje systemu WordPress (ta opcja wyłącza również aktualizacje wtyczek i motywów) wystarczy w pliku wp-config.php dopisać dodatkową linię:

define ( AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED , true);

Można również ustawić stałą WP_AUTO_UPDATE_CORE na false w pliku wp-config.php:

define('WP_AUTO_UPDATE_CORE', false);

Czy to wszystko co możemy zrobić ? W zasadzie to wystarczy, ale jeśli chcemy mieć jeszcze większą kontrolę możemy skorzystać z poniższych funkcji.

Aby wyłączyć aktualizacje wtyczek wystarczy w pliku functions.php naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_false' );

Aby wyłączyć aktualizacje skórek wystarczy w pliku* functions.php* naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_theme', '__return_false' );

Aby wyłączyć aktualizacje tłumaczeń wystarczy w pliku functions.php naszego szablonu potomnego (Child Theme) wprowadzić kod:

add_filter( 'auto_update_translation', '__return_false' );

To chyba wszystkie podstawowe opcje jakich możemy użyć aby wyłączyć automatyczne aktualizacje w WordPress. Mamy nadzieje, że ta szybka porada może się przydać Wam nie jeden raz.

ps. już na dniach pokażemy wam najlepszy (naszym zdaniem) sposób na robienie backupów przed wykonaniem aktualizacji.

Komentarze