blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Recenzja Monstroid2 od Monster Template

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Wstęp

Dzisiaj mamy dla was test nowego i długo wyczekiwanego szablonu od MonsterTemplate - Monstroid2 opartego o CherryFramework i sprzedawanego na licencji 100% GPL. Co to oznacza ? A to, że szablon kupujemy tylko 1 raz i możemy korzystać z niego do bólu i możemy na nim tworzyć strony w dowolnej liczbie. Tak samo jak np na Divi od ElegantThemes. Z jedną tylko różnicą - tutaj zapłacimy 3 razy mniej. Szablon kosztuje normalnie koło 300zł ale na częstych promocjach można dorwać go taniej o 10-20%.

Instalacja szablonu

No to zaczynamy. Po pobraniu odpowiedniej paczki i rozpakowaniu jej mamy paczki ze screenami, pliki szablonu oraz link do dokumentacji która jest on-line oraz pliki licencyjne.

Nam będzie tak naprawdę potrzebny jedynie plik monstroid2.zip. Póki co nie ma w paczce gotowego pliku zip z Child Theme co uważam za malutki minus ale miejmy nadzieje że z kolejna aktualizacją się on pojawi bo wiele osób pewnie będzie chciało korzystać domyślnie z motywu potomnego. Na szczęście jego przygotowanie to kilka min.

Instalujemy więc szablon:

teraz musimy doinstalować TM Wizard, który poprowadzi nas przez instalację docelową. Jest to kreator instalacji, który na pewno pomoże początkującym użytkownikom zainstalować wszystkie potrzebne komponenty oraz zaimportować odpowiednie demo. To pierwszy szablon jaki znamy, który posiada taki kreator i jest on na pewno na wielki plus.

Wybieramy w nim odpowiednie demo. Do wyboru mamy póki co kilka ciekawych skórek. Wszystkie nadają się do innego typu stron.

Wybieramy czy chcemy pełny import czy tylko podstawowe komponenty.

Teraz możemy śledzić postęp instalacji.

Na sam koniec naszym oczom ukaże się wiadomość o sukcesie instalacji:

Kilka słów o samym szablonie

Całą kontrolę nad szablonem mamy tak naprawdę z poziomu menu Personalizacji. Jest to o tyle dobre że zmieniając ustawienia mamy cały czas podgląd jak zmienia się nasza strona. Poniżej przedstawiamy widok menu szablonu Monstroid2 po spolszczeniu.

Jak sami widzicie opcji jest naprawdę sporo. Możemy kontrolować kolory, fonty (jest ich naprawdę sporo), mamy 7 styli nagłówka (jest kilka bardzo ciekawych opcji np z danymi kontaktowymi), możemy włączyć wyłączyć górny pasek, włączyć menu podwieszane i wiele wiele więcej.

Świetną opcją w szablonie jest ciekawa funkcja menu, która zwija kolejne elementy do menu "Więcej" jeśli nie mieszczą się nam na ekranie, dzięki czemu strona nigdy się nam nie rozjedzie nawet na mniejszych urządzeniach.

Wraz z szablonem dostajemy kilka widgetów do użycia czy to na blogu czy to np w sekcji stopki. Co do samej stopki możemy też wybrać kilka układów kolumn. mamy tez sporo opcji dostosowywania kolorów i wybór odwróconych kolorów dla ciemnych sekcji czy ciemnego nagłówka i stopki.

Same strony budujemy przy użyciu Power Buildera o którym napisaliśmy już w poprzedniej recenzji szablonu BeDentist:

Mamy do dyspozycji sporo gotowych modułów i możemy korzystać z różnych struktur przygotowanych dla nas przez autorów wtyczki:

Poniżej prezentujemy dwie przykładowe strony, które stworzyliśmy w oparciu o szablon monstroid2:

Zobacz stronę

Zobacz stronę

Bonus od nayma.pl

Szablon Monstroid 2 nie jest jeszcze oficjalnie spolszczony i spolszczenie pewnie pojawi się w najbliższych aktualizacjach. Mamy więc dla was paczkę która tłumaczy szablon w 98%. Wystarczy pobrać plik i umieścić go w odpowiednim katalogu naszego szablonu potomnego (monstroid2-child/languages/) oraz wywołać tłumaczenie funkcją w pliku functions.php

``` function child_theme_setup() { load_child_theme_textdomain( 'monstroid2', get_stylesheet_directory() . '/languages' ); } add_action( 'after_setup_theme', 'child_theme_setup' ); ```

Pobierz Spolszczenie

Podsumowanie

Szablon Monstroid2 jest bardzo łatwy w użyciu nawet dla początkujących osób, pozwala tak naprawdę w prosty sposób zbudować ciekawą stronę i dostosować ją kolorystycznie do swoich potrzeb. Power Builder dodatkowo ułatwi budowanie rożnych układów i struktur. Na plus licencja GPL, która pozwala na użycie szablonu na wielu stronach, ładny formularz kontaktowy oraz style dla Contact Form 7, spora liczba modułów w Power Builderze, obsługa szablonu z poziomu panelu Personalizacji,  kreator instalacji i wersje demo, stosunkowo niska cena oraz wersja Lite za darmo, która pozwala przetestować podstawowe działanie szablonu (link do wersji LITE: Pobierz Monstroid2 Lite).

Jeśli nasza recenzja przekonała cie do zakupu Monstroid2 wystarczy kliknąć w guzik poniżej:

Kup Szablon

Komentarze