blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Kilka przydatnych bibliotek JS podczas tworzenia strony www

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Wstęp.

Podczas tworzenia stron www czy to w HTML5 czy na WordPress nie raz korzystamy z różnych bibliotek Java Script lub CSS, które ułatwiają nam i przyspieszają prace. Takich bibliotek możemy w internecie znaleźć tysiące jednak postaramy się wam przedstawić kilka nowych lub bardzo interesujących źródeł. Miejmy nadzieje, że niektóre z nich bardzo pomogą wam w stworzeniu czegoś ciekawego i kreatywnego.

  <li style="text-align: center;"><strong>Siema</strong>. To lekki i prosty w obsłudze plugin do wszelkich sliderów i karuzeli. Napisany przez Polaka i warty uwagi. Zajmuje jedynie 1kb (plik gzip)
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>clipboard.js</strong>. To świetna biblioteka pozwalająca nam na kopiowanie kodu do schowka jednym kliknięciem. Bardzo przydatna rzecz dla developerów i ludzi dzielących się kodem i nie tylko. Zajmuje jedynie 3kb (plik gzip).
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>blazy.js</strong>. To bardzo dobra biblioteka JS, dzięki której możemy ładować zdjęcia na stronie podczas scrollowania oraz kontrolować jakie zdjęcia wczytują się w zależności od rozdzielczości ekranu (smartfony, komputery, retina itd).
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>Magnific popup</strong>. Jedna z najlepszych responsywnych bibliotek jQuery do tworzenia popupów i galerii na stronach www. lekka prosta i działająca świetnie.
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>RELLAX.js</strong>. Bardzo fajna biblioteka umożliwiająca robienie świetnych efektów parallaksy.
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>ADAPTIVE BACKGROUNDS</strong>. Jak sama nazwa wskazuje jest to biblioteka jQuery umożliwiająca dostosowanie koloru tła w zależności od obrazka.
  

  Pobierz PLIK

   

  <li style="text-align: center;"><strong>PHOTO SWIPE</strong>. To kolejna świetna biblioteka do galerii i otwierania zdjęć w popupach. Również jak Magnific popup jest responsywna i bardzo lekka.
  

  Pobierz PLIK

 

Miejmy nadzieje że każdy znajdzie coś ciekawego i interesującego dla siebie. Już niebawem przedstawimy Wam najlepsze naszym zdaniem biblioteki CSS, które można za darmo pobrać z sieci i wykorzystać podczas tworzenia swojej strony internetowej. Jeśli macie inne fajne biblioteki JS podzielcie się z innymi w komentarzach pod tym postem.

Komentarze