blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Szablon dla WordPress BeDentist od TemplateMonster

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Wstęp

Ostatnio mieliśmy okazje przetestować szablon od TemplateMonster o nazwie BeDentist#58654 i jako że był to pierwszy szablon od TemplateMonster, z którym pracowaliśmy chcemy podzielić się z wami naszymi wrażeniami. Sam szablon jest przeznaczony jak sama nazwa wskazuje dla dentystów lecz można go w prosty i łatwy sposób zastosować do wielu innych branży. Instalacja jest bardzo prosta. Po zakupie i ściągnięciu paczki otrzymujemy plik zip z plikami szablonu, plikami do importu oraz pliki z licencją i dokumentacją.

Sama dokumentacja jest dostępna pod tym linkiem i zostało tam opisane wszystko co wiedzieć musimy. Dzięki temu poradzimy sobie z niemal każdym aspektem podczas budowy strony. Dodatkowo mamy do dyspozycji pomoc on-line w serwisie.

Po zainstalowaniu szablonu zostaniemy poproszeni o zainstalowanie wymaganych wtyczek:

Po ich zainstalowaniu zostaniemy jeszcze poproszeni o ich aktywację

Nasza strona jest już niemal gotowa do działania.

Teraz musimy jeszcze jeśli oczywiście chcemy zaimportować dane do szablonu które zostały nam dostarczone podczas jego zakupu. Do tego celu musimy przejść do **Narzędzia/Import **w menu WordPress i zainstalować WordPress Importer.

Po imporcie pliku *sample_data.xml *nasza strona będzie wyglądać już całkiem podobnie do DEMO.

Ustawienia i obsługa

Sama obsługa szablonu jest bardzo prosta. Większość ustawień robimy z poziomu menu Personalizacja i tam znajdziemy naprawdę sporo ustawień.

Możemy tam w łatwy sposób ustawić szerokość kontenera witryny, zmienić fonty i ich rozmiar gdzie mamy do wyboru naprawdę pokaźny zbiór fontów. Możemy ustawić kolory, elementy nagłówka i stopki, menu i wiele innych elementów. Obsługa tego menu jest prosta i intuicyjna i nie wymaga dużo czasu do nauki.

Sama strona została oparta Power Builder, który nam przypomina troszkę mieszankę Divi Buildera i Visual Commposera. Budowanie stron jest bardzo proste i przyjemne. Do dyspozycji mamy zapisywanie stworzonych kompozycji do biblioteki i korzystanie z nich na innych podstronach.

Możemy korzystać z różnych ustawień kolumn.

Do dyspozycji mamy kilkanaście modułów. Jest ich sporo, lecz nam np zabrakło modułu galerii. Trzeba wtedy skorzystać z galerii wbudowanych w samego WordPressa. Są natomiast takie moduły jak "Wezwanie do działania", "Odliczanie", "Moduł rezerwacji" i wiele innych standardowych modułów.

W każdym module możemy wybrać podstawowe opcje, lecz także możemy dopisać swój własny kod CSS. Jest to bardzo podobne do tego co oferuje DIVI i uważamy to za bardzo duży plus.

Szablon jest przygotowany pod SEO i dobrze zoptymalizowany. Podstawowa wersja strony głównej bez użycia wtyczek do cache ładuje się bardzo szybko i wydaje się nam, że po dopieszczeniu (ssl i http/2 oraz wp-rocket) byłoby znacznie lepiej.

Podsumowanie

Szablon z TemplateMonster bardzo przypadł nam do gustu i z pewnością skorzystamy jeszcze z rozwiązań tej firmy. Nie ukrywamy też, że przed wielu laty kupowaliśmy szablony HTML i zawsze byliśmy z nich zadowoleni. Niebawem chcemy przetestować cherry framework 4 i opisać nasze wrażenia. Szablon o nazwie BeDentist#58654 jest na pewno godny polecenia. Praca na nim jest przyjemna zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Power Builder działa bardzo płynnie i zdecydowanie szybciej niż np Visual Commposer znany z wielu szablonów kupowanych na Theme Forest. Jako extras dostajemy dobrą wtyczkę Appoitment Mannager do zarządzania rezerwacją wizyt, co może być przydatne dla niejednego lekarza i dentysty. Z minusów należy wymienić na pewno brak wsparcia niektórych elementów strony dla ekranów Retina oraz brak modułu galerii. Trzeba się tu podpierać standardowym modułem z WordPress lub dodatkowymi wtyczkami. Mamy nadzieję, że nasza recenzja będzie dla Państwa przydatna, a jeśli macie swoje przemyślenia i doświadczenia z tym szablonem to zapraszamy do komentowania.

Komentarze