blog.nayma.pl


Dla miłośników HTML5, CSS3, JS, WordPress oraz systemu macOS

Dariusz Nayma.pl
Autor Wpisu

Podziel się


Tagi


Sprawdź UPTIME swojej strony za darmo z uptower.io

Dariusz Nayma.plDariusz Nayma.pl

Co to jest ten UPTIME ??

Uptime (ang.), to czas nieprzerwanej pracy komputera i dostępności usług, które oferuje. Pojęcie używane głównie z przypadku serwerów pracujących w cyklu 24 godzin na dobę, dostępnych w sieci lokalnej lub Internecie. Terminem pokrewnym jest przestój, czyli czas, w którym system komputerowy nie pracuje, zwykle w wyniku awarii sprzętowej, lub mimo pracy nie oferuje usług – w wyniku awarii programowej.

Uptime jest często wykorzystywane jako miara stabilności i niezawodności systemu operacyjnego. W tym wypadku czas nieprzerwanej pracy jest traktowany jako ilość czasu jaki system komputerowy może pracować bez nadzoru i opieki, a mimo to nie dojdzie do jego załamania (ang. crash) czy potrzeby restartu.

źródło* Wikipedia*

Jak sprawdź UPTIME swojej strony za darmo ??

Narzędzi tego typu jest sporo, jeśli chcemy sprawdzić tylko jedną/dwie strony możemy skorzystać z darmowej opcji PINGDOM pod adresem: https://my.pingdom.com/newchecks/checks. Musimy założyć darmowe konto i możemy dodać za darmo 1 lub 2 strony. Interwał sprawdzeń jest ustawiony na 1 min.

Jeśli mamy więcej niż 1 stronę do sprawdzenia możemy skorzystać z darmowego narzędzia na stronie https://uptower.io/. Wystarczy założyć darmowe konto i aktywować go linkiem z adresu email i możemy dodawać kolejne strony. Tutaj podobnie jak w przypadku PINGDOM interwał odbywa się co minute i mamy możliwość powiadomień w przypadku awarii strony bezpośrednio na email. Możemy dzięki temu dokładnie przetestować nasz hosting i monitorować nasza stronę, czy wszystko jest ok.

Jak widać atthost.pl radzi sobie bardzo dobrze i przez ostatni miesiąc nie miał żadnych przestojów i śmiało możemy utwierdzić się w przekonaniu że jest to bardzo dobry operator.Zachęcamy wszystkich do monitorowania swoich stron, gdyż dzięki takim narzędziom można szybko zainterweniować lub utwierdzić się w przekonaniu że nasz operator hostingu działa jak należy.

Komentarze